Feng Shui - Twoja Przestrzeń Życiowa 

           FENG SHUI – to sztuka zorganizowania przyjaznej dla Ciebie przestrzeni.     

Feng Shui jest systemem opartym na starożytnej chińskiej wiedzy, zgodnie z którą każdy człowiek może kształtować otaczającą go przestrzeń, tak aby sprzyjała jego celom i poczynaniom.

Feng Shui rozwinęło się w Chinach. Zanim się tam jednak pojawiło, korzenie tej wiedzy sięgają do Mezopotamii, skąd też wywodzi się chińska rasa.

Klimat, topografia, geografia, położenie względem reszty świata, zapewniły żyzny grunt dla rozwoju skomplikowanego planowania Czasu i Przestrzeni, czego Feng Shui jest znakomitym przykładem. Na szczęście dla nas, Chińczycy zdecydowali się zapisać to co odkryli. Jak prześledzimy historię Chin, ich wielu dynastii i licznych wynalazków, odkrywamy, że warto było to uczynić. Pewnego dnia jednak w Chinach odbyło się wielkie palenie książek, podczas którego zniszczone zostały księgi istniejące niekiedy w jednym tylko egzemplarzu.

Wczesne Feng Shui rozwinęło się na gruncie rolnictwa. W tamtych czasach ludzie w Chinach - szczególnie rolnicy - najbardziej skupiali się na pogodzie, a nieco mniej na Feng Shui czy astrologii. Odkryto wówczas sposoby współdziałania z naturą, oparte na obserwacji czasu i przestrzeni. Urbanizacja ma swój początek wśród rolników, którzy osiedlili się w pobliżu rzek, gór i żyznych gleb. Odkryto, że warzywa i zboża rosną lepiej na wschodnich i południowych zboczach wzgórz. Później zaobserwowano, że pewne lata były lepsze dla zbioru konkretnych roślin, a gorsze dla innych.

Klasyczne Chińskie Feng Shui nie opiera się na intuicji czy afirmacjach. Jednym z zadań konsultanta jest odniesienie praw kosmicznych do ziemi, ocena przyszłych zdarzeń oparta o obserwację miejsca, a w końcu zmiana przyczyny tych zdarzeń oraz odzwierciedlenie tego wszystkiego znów w Ludzkiej Qi i życiu codziennym.

Klasyczne Chińskie Feng Shui mówi o harmonii trójcy Nieba, Ziemi i Człowieka. Feng Shui jest nauką o życiu w harmonii i równowadze z naturą, co gwarantuje nam osiągnięcie sukcesu finansowego, zawodowego i osobistego. Bardzo często pewne zakłócenia w naszym codziennym życiu są spowodowane brakiem energii w otaczającej nas przestrzeni, jej zastojem lub zbyt szybkim przepływem. Sztuka Feng Shui ma za zadanie odkrycie tych nieprawidłowości i ich usunięcie.

Feng Shui pozwala określić dla każdego człowieka jego pomyślne i niepomyślne kierunki oraz miejsca. Wskazuje jak powinien być zwrócony w czasie pracy, finalizowania kontraktów, podpisywania umów, spożywania posiłków, odpoczynku, spania, wyruszania w podróż, jakimi powinien otaczać się kolorami, elementami wystroju wnętrza, w których pomieszczeniach powinien spędzać wiele czasu, a których powinien unikać.

Feng Shui miało wielokroć zmienianą nazwę w ciągu okresu Qing. Najpierw znane było pod nazwą Kan Yu, co wskazywało na regularność Nieba i Ziemi. Termin Feng Shui pierwszy raz pojawia się w Księdze Pochówków (ta klasyka zawiera sformułowanie "Qi porusza się z wiatrem i jest rozpraszana przez wiatr, ale gromadzi się gdy napotka wodę"), nie oznacza to jednego konkretnego systemu, tylko sugeruje połączenie makrokosmosu i mikrokosmosu w celu kierowania ludzkim życiem w zgodności ze środowiskiem.

Oprócz przestrzennego aspektu w Feng Shui występuje jeszcze aspekt czasowy. Jest on uwzględniany przy stosowaniu Szkoły Wędrującej Gwiazdy. Feng Shui pozwala ustalić, które miejsca w domu lub pracy będą w poszczególnych latach, miesiącach, dniach szczęśliwe, a które pechowe. Kiedy można podejmować ważne decyzje, a kiedy lepiej się z nimi wstrzymać.

Feng Shui jest wspaniałym narzędziem do pozytywnego oddziaływania na swój los, los swoich bliskich i firmy poprzez odpowiednią aranżację przestrzeni, która będzie wpływała korzystnie na zdrowie, szczęście, zapał do działania oraz osiąganie sukcesu zawodowego i życiowego.

W ramach oferty:

*konsultacje i ekspertyzy Feng Shui mieszkań, domów, działek, ogrodów, firm i ich otoczenia;
*porady w doborze kolorystyki, oświetlenia i dodatków dekoracyjnych;
*pomoc i wsparcie przy rozwiązywaniu problemów w określonych sferach życia;
*porady przy wyborze działki, domu, mieszkania, biura lub firmy;
*projekt zagospodarowania otoczenia domu i terenu wokół firmy oraz ich wnętrza;
*doradztwo przy projektowaniu logo, wizytówek, papieru firmowego oraz dobieraniu nazw firm.

Jeśli uważasz, że czas na zmiany, zadzwoń !

W praktyce stosujemy Szkołę 8 Domów (Ba Zhai), Szkołę Kompasu, Szkołę Wędrującej Gwiazdy (Xuan Kong Fei Xing), techniki Wodnego Smoka.

Co zawiera analiza domu możesz przeczytać tutaj :  Plan analizy FS

Konsultanci Feng Shui i Ba Zi - Czterech Filarów Przeznaczenia,uczniowie Mistrzów He Luo, Howarda Choya, Ken Laja i Josepha Yu; moderatorzy forów internetowych Feng Shui w Singapurze

Kontakt : tel. 0-61-826-78-61,                                                        
kom: 0-508-374-368